Суббота, 26.05.2018, 12:13:12
Приветствую Вас Гость | RSS

ShpargalokNet

Каталог файлов

Главная » Файлы » Литература

Анна Кареніна
04.03.2011, 7:17:15

«Анна Кареніна» Л. М. Толстого роман з дуже широким і поглибленим охопленням дійових осіб і подій, вмістивши в собі і ввібравши цілу добу російського життя. Головною героїнею все одно залишалася Анна - трагедія життя цієї молодої, енергійної, неординарної жінки з вищого світу, яка зробила спробу піти тим прямим шляхом, який підказувала їй її відверта, чесна натура, і яка через те загинула (наважилася на самогубство). Чоловік Анни -   натура черства, подібна до канцелярської машини (живої душі в нього навіть не відчувається; тим більше немає такого «таланту до любові», яким щедро наділена Анна).

Однак і в своєму палкому коханні до Вронського Анна теж не знаходить щастя, адже і в душі Вронського і в його життєвих поглядах немає тієї широти, яка допомогла б їй справитися з тими тяжкими випробуваннями, що їй судила доля, поряд з історію взаємин Анни Кареніної і Вронського у романі подано й іншу сімейну пару - Левіна й Кітті.

В «Анні Кареніній» переважають настрої напруженої тривоги й глибокого внутрішнього неспокою, що виявилося і у самій композиції та сюжетній лінії твору, і в деяких інших його  моментах

Болконскі  і Ростова - це сім'ї, яким симпатизує Толстой. З них виходять Марія та Андрій Болконський, Наташа - улюблені герої письменника. Члени цих сімей були підвернені письменником трьом основним випробуванням: світського життя, любові, війні. Сім'ї показані не у відриві від навколишнього світу, але в тісному поєднанні з ним і контактами між собою. Саме таким чином Толстой розкриває «думку сімейну». У сім'ї Ростових було прийнято не бояться висловлювати свої почуття: плакати, закохуватися. Це була одна з найбільш гостинних родин у Москві. Вона проявляється в чуйності, уваги, серцевої близькості. У Ростові все щиро, йде від душі. У цій родині панують привітність, гостинність, зберігаються традиції і звичаї російського життя.

У сім'ї Болконських не прийнято плакати, тут не люблять гостей, все підпорядковано розуму. Це стародавній аристократичний рід. Крім кровних уз, членів цієї родини пов'язує ще й духовна близькість.

Толстой завжди підтримував принципи добрих сімейних стосунків, щасливого родинного життя, спокійного дитинства. Анну він не осуджує тому, що її сім'я не була щасливою. Вона не кохала свого чоловіка, а той взагалі думав тільки про себе. Кареніна тішила думка про те, що світ захоплюється його красунею-дружиною, що в нього підростає син. Але цікавитися їхнім життям було не в його правилах. Вимога розлучення явилася для нього несподіванкою, а не наслідком його ставлення до інших. Він нічого не помічав, адже нічого не хотів бачити. Анна не могла залишатися у цьому ворожому для неї світі, тому намагалася витягти з нього і Вронського. Проте розваги у світських колах виявилися для нього важливішими за кохану жінку. Трагедія Анни полягала у її благородному характері. Вона вірила в можливість шлюбу з коханим чоловіком. Ця віра стала сенсом її життя, але нічого не змогла змінити. Втрата Вронського як духовно близької людини, презирливий осуд світу за її поведінку - усе це важким тягарем навалилося на Анну. І ця тендітна жінка зламалася, вона не змогла жити так далі.
             Тема людської долі, сімейних стосунків та особистого щастя була актуальна у всі часи. Саме тому роман Толстого "Анна Кареніна" цікавий і зараз.

Категория: Литература | Добавил: Cherry
Просмотров: 1292 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
География [6]
Биология [26]
Математика [4]
Химия [6]
Физика [12]
Литература [45]
Зарубежная,украинская
История [4]
История Украины и Всемирная история
Художня культура [5]
10 клас
Правознавство [3]
Українська мова [5]
Людина і суспільство [4]
Наш проект (11 класс) [5]
Дизайн помещения
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 466
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0