Среда, 21.08.2019, 5:40:34
Приветствую Вас Гость | RSS

ShpargalokNet

Каталог файлов

Главная » Файлы » Физика

Атмосферний тиск
04.03.2011, 7:58:18

Атмосферний тиск

               Гази, як тверді й рідкі тіла, мають масу і вагу. Під дією сили тяжіння верхні шари повітря в земній атмосфері тиснуть на нижні шари. Цей тиск за законом Паскаля передається в усіх напрямах. Найбільше значення цей тиск, який називається атмосферним, має біля поверхні Землі. Він обумовлений вагою всього стовпа повітря від поверхні Землі до межі атмосфери. Атмосферний тиск експериментально виявив у XVІІ ст. італійський учений Еванджеліста Торрічеллі.

               На рівні моря атмосферний тиск дорівнює приблизно 105 Па, зі збільшенням висоти над рівнем моря атмосферний тиск зменшується.

               Тиск  105 Па чинить водяний стовп висотою 10м або стовп ртуті, висотою 760мм. Якщо у рідку ртуть опустити трубку, в якій створено вакуум, то ртуть під дією атмосферного тиску підніметься в ній на таку висоту, при якій тиск стовпа рідини стане рівним зовнішньому атмосферному тиску на відкриту поверхню ртуті. При зміні атмосферного тиску змінюється висота стовпа рідини в трубці. Це дає можливість використовувати таку трубку як прилад для вимірювання атмосферного тиску – ртутний барометр.

              

Умови плавання тіл

               На тіло, що міститься в рідині чи газі, у звичайних умовах діють дві протилежно напрямлені сили: сила тяжіння та Архімедові сила. Якщо сила тяжіння за модулем перевищує Архімедові силу, то тіло опускається вниз – тоне. Якщо модуль сили тяжіння дорівнює модулю архімедової сили, то тіло може перебувати в рівновазі на будь-якій глибині.

               Якщо архімедова сила за модулем переважає силу тяжіння, то тіло піднімається вгору – випливає. Випливши, тіло частково виступає над поверхнею рідини; об’єм зануреної частини плаваючого тіла такий, що вага витісненої рідини дорівнює вазі плаваючого тіла.  

 

Категория: Физика | Добавил: Cherry
Просмотров: 1063 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
География [6]
Биология [26]
Математика [4]
Химия [6]
Физика [12]
Литература [45]
Зарубежная,украинская
История [4]
История Украины и Всемирная история
Художня культура [5]
10 клас
Правознавство [3]
Українська мова [5]
Людина і суспільство [4]
Наш проект (11 класс) [5]
Дизайн помещения
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 492
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0